Київська Міська Федерація. Всеукраїнська Громадська Організація (Федерація Спортивного Туризму України)
- ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ -
 • Організація та порядок проведення змагань

  10.1. Участь у змаганнях починається з моменту реєстрації - здачі документів до мандатної комісії.
  Учасники розміщується в місцях, визначених комендантом. Про час прибуття учасників до змагань повідомляється у Положенні.

  10.2. Схеми дистанцій, або інформація про дистанції, в яких визначаються усі маршрути, етапи, КП, ворота, відстань між ними, послідовність їх проходження тощо, повинні бути закріплені на щитах інформації, або роздані представникам команд завчасно (перед демонстрацією дистанції).

  10.3. Перед початком стартів для капітанів (учасників) команд може проводитись показ дистанції. Одночасно даються роз'яснення про умови проходження дистанції.

  10.4. Для обмеження тривалості змагань призначається контрольний час на всю дистанцію, або на окремі ділянки (етапи). Команди (учасники), які перевищили контрольний час етапу, переходять на скорочену дистанцію, знімаються з цього етапу, або знімаються з цієї дистанції.
  Якщо дистанція скороченого маршруту не відповідає по класу повному маршруту, результати команди зараховуються у класі, якому відповідає скорочений маршрут.
  Контрольний час призначається ГСК та повідомляється до старту першої команди. Допускається зміна контрольного часу (загального чи на етапах) після проходження перших трьох команд (екіпажів), про що повідомляються усі команди до їх старту.

  10.5. Положенням може бути передбачене розподіл команд на окремі групи в залежності від кваліфікації учасників, результатів проведення попередніх відбіркових змагань або проходження контрольних етапів.

  10.6. До початку та в ході змагань проводяться наради представників команд з ГСК, де обговорюються усі питання: розпорядок по днях, годинах, місце дислокації усіх служб та інформації, порядок стартів, розгляд результатів змагань, протестів тощо.

  10.7. Розклад стартів, принцип та порядок жеребкування призначається головним суддею у відповідності до Правил, Положення і Умов змагань в залежності від кількості заявлених команд.

  10.8. Черга стартів визначається жеребкуванням, результати якого заносяться до протоколу, після чого складаються стартові протоколи, які вивішуються на інформаційних щитах.
  Жеребкування проводиться у присутності представників команд. Неявка представника на жеребкування не може бути приводом для протесту за його результатами.

  10.9. Команди (екіпажі), які запізнилися на старт, можуть стартувати тільки у свого судді-стартера і за рахунок свого часу (у тих випадках де це можливо).

  10.10. Особливі умови старту і фінішу вказуються у Правилах для кожного виду туризму.

  10.11. Порядок закінчення дистанції командами фіксується в протоколі фінішу, де час останнього залікового учасника записується з необхідною точністю для даного виду змагань (не менше ніж 1 секунда).

  10.12. Час закриття фінішу визначає ГСК в залежності від контрольного часу та кількості команд.

  10.13. При необхідності старший суддя на будь-якому етапі може затримати команду з поважної причини і при цьому зробити відповідну відмітку у протоколі.

  10.14. Судді на етапах голосно і чітко повідомляють учасників про їх порушення та фіксують відповідні штрафи у протоколах.

  << Повернутися назад

  © 2005-2006 КМФ ВГО "ФСТУ". Всі права захищені.